Krepšelis 0.00 Eur

Kaip motyvuoti save tvarkytis + P R A T I M A S

Kaip motyvuoti save tvarkytis + P R A T I M A S


Įvertinkite savo gyvenimą. Ar matote jame netvarką?
Tai gali būti:

 • fizinė netvarka (netvarkingas darbo stalas, sujaukti popieriai ir panašiai),
 • finansinė netvarka (kada paskutinį kartą įvertinote savo sąskaitos balansą?) ar netgi
 • emocinė netvarka.


Kokia ta netvarka bebūtų, akivaizdu, kad ji siurbia jūsų energiją ir veikia kaip kliūtis jūsų kelyje. Netvarka slopina dėmesingumą. Dėl jos sunku susikaupti. Netvarkos įveikimas sunaudoja tą energiją, kurią galėtumėte panaudoti motyvacijai išlaikyti, judėjimui pirmyn. Kur jūsų gyvenime yra netvarkos? Ko galima imtis, kad ta netvarka būtų sumažinta?

Pirmiausia: žinokite, ką konkrečiai norite pasiekti. Neaiškus tvarkymosi tikslas, kaip ir bet kurioje kitoje veikloje, reiškia nesutelktas pastangas ir veltui iššvaistytą energiją. Kai pats jautiesi lyg voverė bėgimo rate, jūsų motyvacijai lemta sunykti.
Pradėkite nuo savo ilgalaikio didžiojo tikslo ir užduokite sau klausimus:

 • Kas turi būti atlikta, kad turėčiau svajonių rezultatą?

 • Kokių veiksmų turiu imtis?

 • Kokias rutinas reikia sukurti?

 • Kokių žinių man reikia?

 • Kokių įgūdžių reikia?

Jei etapai vis dar yra per dideli, skaidykite juos tol, kol žingsneliai bus žengiami lengvai ir greitai. 

Svarbiausia nepamirškite:

 • Neapžiokite per didelio kąsnio;

 • Švęskite pergales;

 • Periodiškai pailsėkite;

 • Linksminkitės;

 • Turėkite pagalbininkų;

 

 

Kurią erdvę renkiesi TU? 


 

 Šiandien pasidalinsiu vienu paprastu pratimu, kuris neabejotinai ir jus nustebins. Bet apie viską nuo pradžių!

98 proc. mano atliktoje apklausoje dalyvavusių respondentų, pagalvoję apie namų tvarkymą, jaučia bejėgiškumą. Man šį jausmą sukelia vien pasižiūrėjimas į paveikslėlį kairėje... Bet kiekvienam tas gali nutikti, jei nepažabosim savo apetito -  noro turėti daugiau, nei turiu šiandien. Daugiau už kaimyną, draugą ar dar kažką, kurį mums reikia žūtbūt perspjauti ir kad jaustumės tookie svarbūs.

 

Kas sukelia bejėgiškumo jausmą? Bejėgiškumą gali sukelti  turimų daiktų perteklius, kuris siurbia iš mūsų energiją ir jos tiesiog nebelieka sąmoningam veiksmui. Nebesinori  n i e k o. Kur jau čia tvarkytis! Pajėgiame nušliaušti į darbą ir atgal, nes esame įsipareigoję...kitiems. Įsipareigojimams sau - tiesiog nėra jėgų.

Lao Tzu rašė: "Tas, kuris žino, kad turi pakankamai, yra turtingas".

P a k a n k a m a i - kiek tai? Mano p a k a n k a m a i - kitam yra per mažai, o per daug trečiam. Kol nesuvokiau, kad išties jau turiu pakankamai, aš nuolat troškau pirkti ir turėti daugiau. Vis norėjosi naujų batelių, naujų suknelių, štai šio indelio, anos vazelės... Baigėsi alga? Ne bėda - kreditinė visada šalia... O namie nuo daiktų gausos lūžtantys stalčiai, lentynos ir spintos - tik jokio džiaugsmo, vien priverstinis daiktų slapstymas, kai jau nebėra kur dėtis - už valandos svečiai...


Ar pažįstamas šis jausmas?

Man padėjo šį užburtą ratą išmontuoti suvokimas, kad turiu dėmesį telkti į tai - ką jau turiu. Ir siekti tai, ką turiu, maksimaliai panaudoti. Nes jei nenaudoju, to neturi būti mano namuose. O to ko nėra, tas neužgriozdina mano namų erdvės.. Suvokiau, kad man pasitenkinimas daiktais nepasiekiamas, nes visada rasis kas jų turės daugiau ir prabangiau. Tad kokia prasmė?

Kad įsitikintum jog iš tiesų jau turi pakankamai, atlikime tokį pratimą: jums reikės popieriaus lapo ir rašiklio. Pradedam!

Jums tereikia pereiti savo namus ir sudaryti visų turimų daiktų sąrašą. Įrašykite kiekvieną knygą, kiekvieną puodelį, kompaktą, kiekvieną rūbelį iki paskutinio daiktelio jūsų namuose. Taip! Viską viską.


Viską viską!Per sunku?! Bet juk tau dar tiek visko trūksta?


Gerai! Nebūsiu žiauri. Supaprastinkim užduotį.

Pradėkime nuo vieno kambario, pvz. vonios ir surašykime visas kūno priežiūros, valymo priemones ir viską ką rasime šioje erdvėje.

Jei ir tai per sudėtinga, tuomet gal bent jau stalčiaus turinį?...

Būtent šis pratimas man padėjo suprasti, kad turiu daugiau nei pakankamai. Ir, kad metas imtis kažko, kas padėtų subalansuoti mano asmeninį "pakankamai", kad galėčiau daugiau duoti, užuot daugiau turėjusi...

Dar daugiau praktinių pratimų mokymuose internetu:

MENAS TVARKYTIS: kaip vieną kartą ir visiems laikams
susitvarkyti savo namus

Mokymuose pristatysime jums japonų 5S metodiką namams!Šis metodas (pilna programa čia>>) - tai paprastas, bet efektyvus sprendimas. Japonų penkių žingsnių – 5S namuose – metodika gali padėti kiekvienam su turimais resursais sukurti tokią aplinką, o kartu ir tokią būseną, kokia jums yra reikalinga. Lektorė Eglė Kuklieriūtė šiuo metodu sėkmingai vadovaujasi savo asmeniniame gyvenime bei konsultuoja asmenis ir įmones, padėdama šį metodą pritaikyti praktiškai.
Šiuo metodu tvarką įvesite visur: rankinuke, piniginėje, kompiuteryje ar darbo vietoje, todėl registruokis DABAR!

REGISTRUOTIS2 vebinarų ir savaitės trukmės praktinis užduočių atlikimas uždaroje facebook grupėje su komandos palaikymu. Šis formatas neabejotinai duos pokyčių! REGISTRUOTIS
Jolanta, ♥TurtingaMoteris

...atgal