Krepšelis 0.00 Eur

Tikslai ir jų siekimas

Tikslai ir jų siekimas

Daugelis žmonių žino – ko nori iš gyvenimo. Tačiau tik nedaugelis savo svajones įgyvendina. Ir kodėl būtent taip nutinka? Atsakymas labai paprastas! Daugelis tik svajoja ir tikisi atsitiktinės sėkmės ar paramos iš šalies. Ir kai tokie žmonės susiduria su nesekme – jų tikslų atžvilgiu, dažnai pareiškia: nieko keisto, kad man nepavyko. Man niekas nepadėjo ir aš nesu laimės kūdikis, kaip kiti. Ir būtent dėl to, kad šie žmonės nesuvokia, kad tikslo planavimas neturin nieko bendra su atsitiktine sėkme ar pagalba iš šalies, dažniausiai neįgyvendina savo didžiųjų svajonių – tikslų.
Norint pasiekti savųjų svajonių – tikslų, jums reikia sudaryti gerą maršrutą. Ir kai pradėsite siekti savo tikslų, jūsų kelyje galbūt atsiras žmonių, kurie padės jums judėti į priekį.

Kurdami planą, įsivaizduokite tikslą mintyse. Paskui būtinai jį užsirašykite ant popieriaus lapo. Tada nuspreskite kokius žingsnius jums reikės žengti, norint įgyvendinti jūsų tikslus tikrovėje. Ilgalaikiai tisklai gali pareikalauti detalesnio planavimo, tačiau pats tikslų siekimo principas nesikeičia.
Kai žinote ko siekiate, sukuriate tikslo įgyvendinimo planą – strategiją. Turėdami tokį planą, nepamirškite, kad po kiekvieno žengto žingsnio reiktų jį peržvelgti ir prireikus dar kartą pokoreguoti. Vadovaukitės planu, kol pasieksite tikslą ar tikslus. Stephen R. Covey savo knygoje “Septyni sėkmės lydimų žmonių įpročiai” pataria “planuoti įsivaizduojant pabaigą” – tada jums bus aiškiau, kaip tos pabaigos link artėti.

Jeigu jūsų tisklas susideda iš keletos mažesnių tisklų, jums gali prireikti susidėlioti prioritetus. Sudarykite sąrašą ir kiekvieną tarpinį tikslą įsivertinkite penkiabalėje sistemoje. Pradėkite nuo tų tarpinių tisklų įgyvendinimo, kurie aukščiausiai jūsų pasirinkimu buvo įvertinti. Praktika rodo, kad būtent užrašyti tikslai ar užduotys – daug lengviau įveikiamos.

Taigi o dabar paeiliui aptarkime, nuo kokių mums veiksmų reiktų pradėti, kad mūsų visi tikslai būtų įgyvendinti:

1. Užrašykite savo tikslą ant popieriaus lapo.
2. Detaliai apibrėžkite tikslą, neįsivaizduokite jo miglotai.
3. Paskaičiuokite, kiek laiko truks jūsų kelionė į tikslų įgyvedinimą. Arba paprasčiau tariant, nusistatykite laiko terminą iki kada norite pasiekti savo tiklą.
4. Sudarykite konkretų planą. Užrašykite kiekvieną žingsnį, kurį jums prireiks žengti vardan jūsų tikslo. Nepamirškite, be žemėlapio jūsų protas tik beprasmiškai klaidžios ir jūs nepasieksite savo tikslų.
5. Apie savo tikslus galvokite kasdien.
6. Paprašykite, kad jums padėtų Visata.
7. Būkite pasirengęs išnaudoti visas galimybes.

Ir atsiminkite štai ką: “Nekurdami planų, planuojame pralaimėjimą”. Ir, kad kaip kelionėje būtinas žemėlapis, taip ir planas yra būtiniausia priemonė, kai keliaujame gyvenimo keliu savo tikslų link!

...atgal