Krepšelis 0.00 Eur

Kūno kalba – galingas ginklas

Kūno kalba – galingas ginklas

Prieš amžius amžinuosius žmonės nekalbėjo. Viskam suprasti jie naudojo kūną, todėl kūno kalba yra oficialiai tituluojama, kaip pirmoji kalba, tačiau kone visų yra pamiršta, nes manoma, jog žodžiai yra tiesioginės informacijos šaltinis. Neneigsime, žodžiai yra galios šaltinis, tuo tarpu kūno kalba – galingas ginklas.

Mums visiems į pasąmonę įstrigęs supratimas, kad ginklu galima ir žmogų nužudyti, bet ginklas nelygus ginklui. Pastarasis gali ne nužudyti, bet padėti geriau suprasti, su kuo šiuo metu bendrauji ir kaip jis/ji bendrauja su tavimi – ar bent lašelis tiesos yra saldžiuose žodžiuose? Pradėkime nuo prisiminimų apie situaciją, kuomet kalbiesi su pažįstamu ar menkai pažįstamu žmogumi, kuris tau taip gražiai viską pasakoja, kloja kelią rožėmis, o pasibaigus pokalbiui susimąstai: „Ar tik jis man nepamelavo?“ arba „Man atrodo, čia kažkas ne taip“. Deja, taip nutiko aibei žmonių, tarp jų ir tau, ir man. Kodėl?

Žmonės jau daugiau kaip milijoną metų bendraudami naudoja kūno kalbos priemones, tačiau tik pastaraisiais dešimtmečiais imta moksliškai tyrinėti neverbalinio bendravimo ypatumus. Manoma, jog per porą dešimtmečių ši sritis bus iš naujo „atrasta“ visame pasaulyje ir neverbalinio bendravimo reikšmė bei įtaka žmonių tarpusavio santykiuose taps privaloma formaliojo išsilavinimo dalimi. Dar 1971 metais buvo skelbiami Luisvilio universiteto (JAV) profesoriaus Rėjaus Birdwhistel‘io atliekamų tyrimų rezultatai, kurie nustatė, jog didžiausią informacijos kiekį žmogus žmogui perduoda gestais, pozomis ir tarpusavio padėties bei atstumų manipuliacijomis. Štai kodėl nutinka taip, jog pasibaigus pokalbiui mes nesuprantame, teisybę sakė ar melavo pašnekovas.

Stiprinant tikėjimą neverbaline komunikacija buvo atlikta dar daugiau tyrimų, kurie įrodė, jog iš žodžių mes gauname tik 7 proc. informacijos. 93 proc. informacijos gauname iš kūno kalbos bei balso intonacijos. Ar Jums neatrodo akivaizdu, kodėl mes meluodami paploninam balsą bei pasikeičia mūsų kūno padėtį? Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį?
Norint pastebėti melą pažvelkime į nuoširdžiausią kūno vietą – pėdas. Jų kryptis kuo puikiausiai simbolizuoja žmogaus mintis. Stebėkime, ką daro rankos – burnos prisidengimas, kaklo niežulys tai vieni iš ženklų, kurie simbolizuoja, jog norima nuslėpti informaciją bei parodyti, jog tai, kas ką tik buvo pasakyta, nėra tiesa. Tik galiausiai stebėkime veido išraišką, nes nors asmuo ir nežiūri į akis, tai nereiškia, jog jis meluoja. Tačiau ne visi ženklai ar vienas iš paminėtų gali simbolizuoti melą. Net ir psichologinės aplinkybės bei asmens elgesio įpročiai gali įtakoti daromas išvadas, todėl būkime atidūs, nes kūno kalba – galingas ginklas!

Galiausiai, jeigu manote, jog reikia pradėti ignoruoti žodžius, tikėti, tik ką kūnas sako, nevertėtų to daryti. Išmokime pasinaudoti kūno kalba, kaip galingu ginklu, bet lygiai taip pat mokėkime išklausyti, suprasti ir tik tuomet darykime įžvalgas, nes tik per praktiką mes galime tapti profesionalais.

...atgal