Krepšelis 0.00 Eur

10 įpročių, lemiančių emocinį atsparumą

10 įpročių, lemiančių emocinį atsparumą

 

 

10 įpročių, lemiančių emocinį atsparumą

Kai kurie žmonės tam tikrais gyvenimo permainų laikotarpiais patiria didžiulį stresą, o kiti tai įveikia be sunkumų. Tai lemia paties žmogaus emocinis atsparumas. Kažkiek emocinį atsparumą sąlygoja genetika, bet dažniausiai, emocinis atsparumas – Jūsų požiūrio klausimas. Jeigu savyje išsiugdytumėte savybes, padėsiančias gyventi lengviau ir maloniau, tuomet, esant kritinėms gyvenimo minutėms- lengviau pasieksite pusiausvyros. Štai dešimt įpročių, kuriuos galite pradėti ugdytis jau šiandien, kad gyvenimo permainos nepadovanotų nemalonių pojūčių.

1. Gebėkite toleruoti diskomfortą
Emociškai atsparūs žmonės sugeba toleruoti diskomfortą: pyktį, alkį, nepraranda kontrolės kurį laiką.


2. Įžvelkite perspektyvą
Bet kokioje situacijoje įstengia atpažinti jos siūlomas galimybes ir pažvelgti į viską plačiau, tarsi iš šalies. Kartais kažkas nutinka jums, o ne su jumis. Tai, kas šią akimirką gali atrodyti skausminga, iš tikrųjų gali būti dovana, apie kurią net nebūtumėte pasvajoję.


3. Lavinkite gebėjimą priimti
Priimti, bet ne pasiduoti! Lavina savo gebėjimus išgyventi emocijas ir pasitikėjimą, kad sugebėsite po jų atsigauti.


4. Prisiminkite, koks galingas yra laikas
Emociškai atsparūs žmonės žino, kad laikas gydo visas žaizdas. Kažkada tam tikros situacijos ar išgyvenimai jums atrodė, kad tai pasaulio pabaiga, tačiau jūs atsitiesėte.


5. Įsitraukite į savipagalbą
Emociškai atspariems žmonėms savipagalba nėra diskusijų objektas. Tai kasdienis užsiėmimas ir įsipareigojimas sau, stiprinantis vidinį apsisprendimą nepasiduoti. Tai gali būti fizinės treniruotės, meditacija ar arbatos puodelis – emociškai atsparūs žmonės geba pasirinkti priimtiniausią kovos su įtampa metodą, tačiau tarp jų niekada nebūna svaigalų.


6. Nesiekite turėti visų atsakymų
Emociškai atsparūs žmonės žino, kad visiškai normalu ne viską suvokti, perprasti ir apskaičiuoti. Visada atsakymus į klausimus gauname tik tada, kai būsite tam pasiruošę.


7. Sugebėkite viską nuleisti juokais
Kartais reikia tiesiog viską nuleisti juokais. Humoro galia – neįtikėtina.


8. Jeigu reikia rinktis, verčiau renkitės būti laimingi nei teisūs
Buvimas teisiu- nebūtinai suteikia laimės. Smagu būti teisiu, tačiau geriau- laimingu. Paklauskite savęs, ar sprendimas kautis to vertas. Koks jūsų kovos motyvas – siekiate išspręsti situaciją ar pasiekti pergalę? Bet kurią akimirką galite pasirinkti tai, kas jums svarbiau: santykius arba savo išdidumą.


9. Nesikoncentruokite į negatyvą, o dėmesį sutelkite į tai, kas pozityvu
Kam skiriate dėmesį, tam ir atiduodate savo energiją. Taigi, labiau verta telktis į tai, ko norite, negu į tai, ko nenorite. Visada reikia surasti dienoje dalykus, emocijas, už ką turime būti dėkingi.


10. Nepulkite impulsyviai daryti tai, ko norisi tą akimirką, o išlaukite teisingo sprendimo
Kalba eina apie impulsų kontrolę – gebėjimą sustoti ir tik viską įvertinus, nuspręsti, ar imtis norimų veiksmų. Pavyzdžiui, kai jus supykdo, akimirksniu kyla noras prapliupti pykčiu. Tačiau impulsų kontrolė leidžia sustoti ir įvertinti, ar tai tikrai geriausia įvykių eiga. Įgeidžių kontroliavimas leidžia mums pasirinkti veiksmus, derančius su geriausiais mūsų ketinimais. 


www.TurtingaMoteris.lt

...atgal