Krepšelis 0.00 Eur

Kur gauti laimės hormonų?

Kur gauti laimės hormonų?

Mūsų organizmas išskiria daug medžiagų, kurios suteikia malonius pojūčius: gerą nuotaiką, euforiją. Visos šios biocheminės medžiagos vadinamos neuromediatoriais, nes jie atsakingi už nervinius impulsus.

O jei konkrečiai - tai dofaminas, serotoninas ir endorfinas, vadinamieji laimės hormonai. Ir kokiu būdu gauti šių hormonų, nekenkiant sveikatai?

Dofaminas. Paprasčiausia dofaminą vartoti kaip vaistą. Vis dėlto tai ne tik neuromediatorius, atsakantis už nervinius impulsus, bet ir hormonas, turintys įtakos mūsų širdies darbui. Darykite viską, kas jums suteikia džiaugsmą. Tarkim, didžiausią dofamino dozę gausite užsiimdami seksu su mylimu žmogumi. Muzika ir šokiai taip pat gali suteikti tokį patį efektą. Ir netgi mąstymas apie malonius dalykus taip pat išskiria dofaminą.

Serotoninas: maistas ir saulės baterijos. Jeigu dofaminas – tai malonumo hormonas, serotoninas – geros nuotaikos hormonas. Jo išsiskyrimas suteikia mums gerą nuotaiką ir energiją. O štai serotonino trūkumas gali iššaukti depresiją ir slogią nuotaiką. Yra medicininių preparatų, keliančių serotonino kiekį kraujyje. Būtent taip veikia antidepresantai: jie blokuoja serotoniną sinapsėse po to, kai jis atliko savo funkcijas. Tačiau antidepresantų griežtai negalima vartoti, jei jų neišrašė gydytojas. Be individualaus paskyrimo labai lengva perdozuoti, o tai gali iššaukti mirtį. Serotonino lengvai gausite valgydami tamsų šokoladą, riešutus, datules ir bananus – iš karto pastebėsite, kaip pagerės jūsų nuotaika. Mokslininkai pripažįsta, kad tai natūralūs antidepresantai. Tačiau reikia atminti ir tai, jog šie produktai turi savyje daug riebalų ir cukraus: besigydydami depresija, neužsiauginkite antsvorio. O štai pomidorus galite valgyti nesivaržydami. Serotonino daug rasite ir saldumynuose. Tiesa, serotonino kelias tuomet yra ilgesnis dėl vykstančių organizmo cheminių reakcijų. Be to, angliavandenių kiekis provokuoja antsvorį ir organizmas gali labai greitai priprasti prie saldumo. Atminkite ir tai, jog saulės šviesa stimuliuoja organizmą išskirti serotoniną. Būtent todėl dauguma dirbančiųjų naktimis nematydami šviesos ilgainiui tampa niūrūs. Daugiau atostogaukite vasarą, kai daug saulės, o apniukusiu oru važiuokite ten, kur šilta ir saulėta.

Endorfinai – dovana nėštukėms. Endorfinus išskiria organizmas kaip atsaką į stresą, siekiant sumažinti skausmą. Malšindami skausmą, jie iššaukia euforiją – savotišką apdovanojimą organizmui dėl patirto skausmo. Euforiją galima patirti mėgaujantis menu, taip pat natūraliai endorfinai išsiskiria patiriant orgazmo euforiją. Nedidelis endorfinų kiekis išsiskiria dirbant fizinį darbą. Taip organizmas ruošia save stresui, nes fizinis krūvis yra stresas organizmui. Norint, kad endorfinų būtų pakankamai, reikalingi reguliarūs fiziniai krūviai. Todėl daugiau bėgiokite, vaikščiokite ir šokite savo malonumui – tiesiogine ta žodžio prasme! O pagrindinis dalykas – gamta apdovanojo visas besilaukiančias moteris: nuo trečiojo nėštumo mėnesio į kraują plūsta endorfinai. Štai tikrasis nėštumo privalumas!Šaltinis

...atgal