Krepšelis 0.00 Eur

10 patarimų iš Kim Kiyosaki kaip tapti finansiškai nepriklausoma moterimi

10 patarimų iš Kim Kiyosaki kaip tapti finansiškai nepriklausoma moterimi

Bekintančiame pinigų, vertybių ir santykių pasaulyje,  moterims tenka blaškytis tarp dviejų vaidmenų: mylinti žmona/mama ir versli moteris.

Vyrams čia nekyla jokių abejonių. Jie renkasi karjerą ir tobulėjimą jų pasirinktoje veikloje. Nuo seno, vyras yra pagrindinis šeimos maitintojas ir nieko čia rinktis nereikia. Karjeros vystymas  jam tarsi užprogramuotas.


Tačiau moterims, šis klausimas kankinantis ir pareikalauja daugybės pastangų. Nes čia negali  padaryti vieno sprendimo ir tai nėra vien tik  teisingo pasirinkimo klausimas.

Dažniausiai moters žinioje,  du modeliai: pirmiausia karjera – vėliau šeima arba pirmiausia šeima – vėliau karjera. Abu vriantai su savo pliusais bei minusais. Tos, kurios pirmiausia renkasi karjerą, rizikuoja likti vienišos arba praleisti biologinį amžių susilaukti vaikų. Tos, kurios pasirūpina pirmiausiai sukurti šeimą, dažnai praranda kvalifikaciją darbo rinkoje, atsiranda nepilnavertiškumo kompleksas ir jos vis labiau tampa priklausomos nuo aplinkos ir vyro. Ir abiems atvejais neišvengiami sunkumai bandant harmoningai suderinti šiuos du vaidmenis.

Nei vienoje mokykloje nėra mokoma, kaip tai daryti teisingai. O mokymuose bei kursuose moterys mokomos, kaip tapti moteriškesne, geresne mama, kaip kurti geresnius santykius su sutuoktiniu. Bet nepasakojama, ką reikėtų daryti, jei vieną dieną moteris liks viena.

Modelis karjera – šeima, iš pirmo žvilgsnio lyg saugesnis. Moteris yra laisva ir finansiškai nepriklausoma nuo partnerio. Bet sutikime, kad ne visos moterys karjeristės yra finansiškai laisvos, todėl rizika atsidurti sunkioje finansinėje padėtyje išlieka (atleidimas iš darbo, liga ir t.t.).

Praktiškai nei vienas modelis nėra kažkuo pranašesnis ir neleidžia moteriai jaustis saugiau.

Saugią ateitį užtikrinti gali tik finansinė nepriklausomybė. Todėl moterys, norėdamos užtikrinti sau ir savo vaikams saugią ateitį, turi išmokti investavimo.

Ypač tai aktualu šiandien, nes moterys negali tikėtis finansinės paramos nei iš savo sutuoktinio ar partnerio, nei iš tėvų, darbdavio ar valstybės. Tai, kas tiko žmonėms prieš 50 – 100 metų, šiandien, praranda prasmę. 

Visą šio proceso svarbą savo knygoje „Turtinga moteris“ papasakoja Roberto Kiyosakio žmona, partnerė ir bendražygė Kim Kiyosaki. Savo knygoje ji teigia, kad bet kuri moteris turėtų įgyti finansinę nepriklausomybę nuo darbo, vyro ir galiausiai pinigų. Pagrindiniais argumentais Kim laiko skyrybų, atleidimų iš darbo ir gyvenimo trukmės statistinius duomenis.

Pažiūrėkime, kas vyksta mūsų šalyje. Lietuvos statistikos departamento duomenimis pastaruoju 5 metų laikotarpiu buvo užregistruotos 101 180 santuokos, o išregistruota 59 977, vadinasi apytiksliai 59 proc. moterų liko vienišos. Taip pat moterys vidutiniškai gyvena 11 metų ilgiau nei vyrai. O ties skurdo riba atsiduria 18 proc. vyrų ir 20 proc. moterų. Amžiaus grupėje nuo 50 metų vyrų skurdo lygis sumažėja iki 14 proc., o moterų išlieka toks pat. Yra ir daugiau tokių skaičių kaip: vienišos mamos, auginančios mažamečius vaikus, elementų vengimo statistika ir kt.

Manau kiekvienas iš mūsų savo aplinkoje galėtų rasti nors keletą pavyzdžių, kai daug metų nedirbusi moteris, praradusi kvalifikaciją ar dėl kitokių priežasčių, yra priversta imtis mažiausiai apmokamų darbų, kad išlaikytų save ir vaikus. Todėl Kim ir skatina moteris susimąstyti dabar, kol sunkumai dar neužklupo, (nuoširdžiai tikime, kad starfish bendruomenės narius tokie sunkumai aplenks J) ir imtis veiksmų, užtikrinančių finansinę ateitį ir leidžiančių tapti finansiškai nepriklausoma moterimi.

Nors kiekvienas žmogus savo prigimtimi yra unikalus, bet tai, kas pavyko vienam, yra pasiekiama ir kitam. Kim Kiyosaki dabar yra finansiškai nepriklausoma asmenybė, ji tapo investuotoja. Patarimai, kuriuos pateikia Kim skirti tiems, kurie nori rūpintis savimi, yra pasiruošę nepaisyti baimės ir eiti į priekį, ir galiausiai pasiekti finansinę nepriklausomybę.

Štai 10 patarimų iš Kim Kiyosaki, kaip tapti finansiškai nepriklausoma moterimi.

 

  1. Mokykitės. Ieškokite įvairių kursų, seminarų apie investavimą ir sudalyvaukite juose; išmokite visus neaiškius terminus; raskite žmonių, kurie jau pasiekė sėkmę ir yra pasirengę pasidalinti savo patirtimi, susitikite su jais.

  2. Pradėkite nuo mažų dalykų. Neskubėkite pritraukti investicijų dideliam objektui, nepirkite tūkstančius akcijų bendrovės, kurios dar gerai neištyrėte. Nereikia investuoti pinigų į tokį verslą, su kuriuo nesate susipažinusi.

  3. Investuokite mažomis sumomis. Jei esate pradedančioji investuotoja, nepradėkite nuo milžiniškų investicijų: kažkam leistina suma gali būti 100 eurų, o kitam 2000 eurų. Tačiau tai turėtų būti suma, kurią galite sau leisti prarasti.

  4. Laikykitės arčiau namų. Jei perkate nekilnojamąjį turtą, tada įsigykite jį savo mieste, rajone, kur jūs gyvenate. Galų gale, jūs tikriausiai geriau žinote situaciją ir kainas tos vietovės, kur gyvenate.

  5. Pasiruoškite laimėti. Labai svarbu yra jūsų požiūris ir nusiteikimas. Jei tikite sėkme ir darote viską jai pasiekti, tai jinai tikrai ateis, tai tik laiko klausimas.

  6. Protingai ir tikslingai pasirinkite aplinką. Labai svarbi šeimos, artimųjų, draugų palaikymas, kai jūs pradedate kažką naujo. Kartais tokios paramos iš artimos aplinkos sulaukti sunku. Susiraskite nuoširdžių žmonių, bendraminčių, kurie Jums padės, įkvėps ar tiesiog patars ką ir kaip daryti.

  7. Investavimas – tai procesas. Nelaukite greitų rezultatų iš investicijų. Svarbiausia, kad investicijos neštų pasyvių pajamų srautą į kišenę.

  8. Nesustokite mokytis. Net geriausi meistrai gilina savo įgūdžius lankydami seminarus, dalyvaudami konferencijose. Jūs visada galite sužinoti ką nors naujo toje srityje, kurioje gilinatės.

  9. Smaginkitės. Dėl kiekvienos, net mažytės sėkmės apdovanokite save, nes esate to verta!

  10. Būkite protingesnės! Išleiskite mažiau nei uždirbate.


Tad kaip praktiškai suderinti šiuos du vaidmenis? Prie aukščiau išvardytų dviejų modelių turime jums ir trečiąją alternatyvą.


Todėl jei moteris jau sukūrė šeimą ir nori užtikrinti saugią ateitį, teisingiausia būtų padėti savo vyrui tapti finansiškai nepriklausomam ir sėkmingam.  Tik yra vienas svarbus aspektas: moteris neturi būti nuošalyje, kol jos vyras kuria finansinę ateitį, o aktyviai dalyvauti šiame įdomiame procese. Pagalba  – tai daugumos moterų prigimtis; tik rūpindamosis kitais, jos gali jaustis atliekančios savo pareigą ir harmoningai vystytis. Ir tai taps bendra pergale ateityje.

Ši Kim Kiyosaki istorija užburia ir motyvuoja, nes ji su Robertu Kiyosakiu ne tik sukūrė verslą nuo nulio, bet jie tai padarė kartu. Dar daugiau, savo kelionės pradžioje jie patyrė finansinį nepriteklių, gyveno automobilyje, kovojo su giminaičių nesupratingumu ir baime, kad niekas nepasiseks. Jie praėjo sunkų kelią ir Kim nebuvo pasyvi Roberto sėkmės stebėtoja, o kiekvieną žingsnį žengė kartu. Ir dabar mes matome sėkmingą ir turtingą porą, kurioje kiekvienas turėjo savo kelią į finansinę nepriklausomybę.


Ar jų sėkmės istoriją panaudosime kaip pavyzdį, priklauso tik nuo mūsų. Nepamirškime, kad kiekviena savo ateitį kuria pati, svarbiausia, kad ateityje būtum patenkinta šiandienos pasirinkimu.

Viktorija Bareišienė Šaltinis

 

RICH WOMAN su Kim Kiyosaki.

 

Praktinės, tarptautinio turo konferencijos moterims

ĮRAŠAS! 

anglų kalba su vertimu į rusų kalbą.REGISTRACIJA

...atgal