Krepšelis 0.00 Eur

Karjeristės etiketė. Kas tu iš tikrųjų esi?

Karjeristės etiketė. Kas tu iš tikrųjų esi?

 

 

 

 

“Pažiūrėk tu į ją, amžinai užimta, visada lekia, paskambinus neturi laiko, dešimt darbų, ar ji apskritai turi savo gyvenimą be darbo? Vyrą, vaikų?... O gal jos gyvenimas ir yra darbas, karjera? “ - Patikėkite, šios frazės apie jus skamba net ir tada, kada jūs miegate, nes jūs esate ta, kurią galima pavadinti karjeriste.


Įvardinau tai, kaip etiketę veikliai moteriai, kuri siekdama karjeros, kitų akimis:


- aukoja savo asmeninį gyvenimą, ar jo neturi apskritai;

- moka šeimos laimės sąskaita už visas komandituotes;

- keliasi ir miega darbe, o bet kokią buitį yra pamiršusi ir apskritai nesupranta kam švaistomas brangus laikas joje;

- galimai gimusi po laiminga žvaigžde, turtingi tėvai, o gyvenimas tik šast, ėmė ir gražiai sudėliojo..

Tačiau ne be reikalo pavadinau tai etikete, eiliniu visuomeniniu stereotipu, kuris per gerą dešimtmetį tendencingai suformavo būtent tokį aukštumų siekiančios moters įvaizdį. Namų šeimininkės šiai dienai  vadinamos ‘supermamomis’, na, o intensyviai tobulėjančios profesiniame gyvenime  - ‘karjeristėmis’ . Sakysit, na ir ką? Deja.


Kasdienybėje matome būtent tokį savęs paveikslą, galbūt todėl, kad kiti gyvenimo etapai tiesiog lieka paslaptyje. Lieka kažkur nematomi, užmaskuoti mūsų priedai, pilkos spalvos, gilios mintys. Atskleidus visą visumą, neretai nukentėtų ta pati karjera, juk daug kas pasakoja, kaip aukštai užkopė, bet nepapasakoja, kaip kopė, daug kas rodo gerą pavyzdį, tačiau jo nepraktikuoja.


Užsimaskavus po šimtu kaukių, galiu vadinti save - karjeriste, numetus jas šalin, lieku tiesiog - . Ta pati, kuri ryte nieko nespėja, ta pati, kuri liūdi darželyje ankstų, šaltą žiemos rytą, palikusi vaikus, ta pati, kuriai lygiai taip pat nepasiseka, tik skiriasi galbūt tuom, kad kiekvieną nesėkmingą situaciją ar išgyvenimą, paverčia patirtį atnešančia energija, kurią nukreipus teisinga linkme – realizuoja savo asmeninį potencialą.


Savotiškas savęs marketingas slepia nuovargį, bet tikslai - aukščiau sveiko proto ribų. Mitais apraizgytas sėkmingos/laimingos moters idealas kažkoks svetimas ir tolimas. Svetimas, nes tu individualybė, karjeristė, žiūrinti per savą prizmę, prie kurios joks stereotipas neprilimpa, kurios sėkmės istorija, greičiausiai yra ir gyvenimo istorija, patirčių, vilčių, pastangų kelias, vienaip lengvas, kitaip sunkus.


Pagalvojus, o, kad visos moterys, matytų tą tikrajį triūso indėlį ir tavęs peizažą, kaipmat dingtų visi “gimus po laiminga žvaigžde” lipdukai! Juodas darbas ir dar kartą darbas, nuolatinė sau baksnojimo į nugarą sritis – bandyk, daryk, nepasisekė? - Varyk dar kartą.


Ir sakysit, iš kur tiek optimizmo, iš kur jėgų nepalūžti, net gavus šūsnį kritikos ir toliau nepaisant nieko, irtis pirmyn?

Vidinė stiprybė, ta pati, kuri kyla iš patirčių, kai tau nebeįdomu kritika, kuri nereikšminga jei neargumentuota. Kai moki atsijoti veiksnius, kurie įtakos tavo karjerą iš pašaknų.

 


Galvoje susidėliojusi tokį galingą filtrą į bet kokius sunkumus, darbinius ar naminius – žiūri kitaip, racionaliai ir išmintingai. Turbūt, tai ir yra tas esminis, tvirtas pagrindas po kojomis, ant kurio stovint, lengviau spirtis aukštyn. 

Tikrasis kelias į karjerą niekada nebuvo lengvas, niekada jis lengvas ir nebus, tačiau naudojant visą savo išminties, bei pamokų bagažą, galime jį padaryti kiek tiesesniu, lengviau einamu ir kiekvienai siekiančiai - įveikiamu.

To ir palinkėsiu visoms skaitytojoms.

K.

Mintimis su TurtingaMoteris.lt skaitytojomis dalinasi fb Karjeristės autorė K.

...atgal