Krepšelis 0.00 Eur

Būti tėkmėje

Būti tėkmėje

 

Tėkmės būsena. Taip dažnai minima mūsuose.

Nuolat apie tai girdžiu, kaip moterys leidžia gyvenimui tekėti per save, savo tempu ieškoti pašaukimo ir talentų, o paskui juos radus - vystyti; kaip buvimas tėkmėje teikia ramybę bei sužadina finansinę energiją, kol vieną gražią dieną, pradedi gauti pinigus iš savo mylimos veiklos...

 

 

Bet kai suvoki kiek turi įdėti sąmoningų pastangų ir kiek tas pareikalaus laiko, dažnas nesiryžta nieko keisti savo gyvenime ir atsisako tėkmės, nes bėgti žiurkių rate labiau įprasta ir todėl gana komfortiška...

 

Jau daugiau kaip dešimtmetį stebiu šį fenomeną: būti tėkmėje ir kas rezonuoja bei nereikalauja didelių laiko sąnaudų,  taikau praktikoje.  Bet supratau ir tai, kas tinka vieniems, kitus gali privesti iki kraštutinumų: tiek savęs suvokimo, tiek finansinio bankroto.

 

Todėl per laiko planavimo ir valdymo seminarus nerekomenduoju žmonėms, kurių antrosios pusės yra savęs ieškojimuose ir nesant namuose stabiliems finansams bandyti visai smagios, ezoterinės laiko organizavimo technikos, kuri teikia daug vidinės ramybės tol, kol turi resursų apmokėti savo sąskaitas, patenkinti norus ir įsipareigojimus. 

Ši technika visai paprasta. Po ranka turime savo planuotes bei užduočių užrašus, į kuriuos nuolat užrašome ką reikėtų bei norėtum padaryti dėl savo tikslų bei projektų  ir iki kada.

Prasidedant naujai dienai iš to sąrašo išsirenki x svarbiausių ir norimiausių atlikti užduočių. Ir prie jos parašai kam deleguoji  užduotį: darau pati/s ar pavedu...visatai. 

Tuo metu, kai eksperimentavau su šia, vienoje knygų perskaityta technika, supratau, kad ji labai tinka kūrybai atverti, bet kaip minėjau, tinka tikrai ne visiems, nes mano atveju, kai idėją reikia paversti pinigais savo sąskaitoje daugiausiai nusipelnė laiko valdymo modelis, į kurį įtraukiau patikrintas ir rezultatus davusias technikas, šia schema dalinuosi SAVO LAIKO ŠEIMININKĖ seminaruose gyvai ir online. 

Šiandien turiu aiškų suvokimą iš patirties, kokia iš tiesų tėkmės be plano kaina ir renkuosi sąmoningą suplanuotą tekėjimą.

 

Tam pasitelkiau Flow List metodą. Paprastas būdas veikti ir sąmoningai išlikti tėkmėje, kai kasdienėse užduotyse ne tik profesinis ir buitinis gyvenimas, bet ir aš bei dalykai, kurių išties noriu.

 

Planavimo Buduare dalinuosi šiuo metodu ir kartu su bendraminčiais 15 dienų jaukinamės kasdienį planavimą šiuo metodu. Kas kartą girdžiu kaip dalyviams šis dienos planavimo būdas suteikė pasitikėjimo, pakeitė darbo bei poilsio dienų kokybę, radosi daugiau balanso ir atsipalaidavimo būsenos, o kalnai atidėliotų užduočių ima tirpti, prisijaukina planavimą ir seniai galvotus pabandyti įpročius.

Sujungiau Flow List ir bendrystę - taip gimė Planavimo Buduaras. Daugiau apie Planavimo Buduarą čia>>

 

Pasaulietės moters gyvenime reikia rasti laiko ir energijos daugybei svarbių sričių: sau, sveikatai, partnerystei, namams, šeimai, laisvalaikiui ir poilsiui, socialiniam gyvenimui, darbui ir karjerai bei hobiams ir galų gale  finansams uždirbti. 

Vienaip tekės toji moteris, kuri gyvena partnerystėje ir finansų uždirbimo sritį visiems poros ar šeimos poreikiams apsiėmė partneris, kitaip tekės vieniša moteris, kuri po partnerio netekties ar skyrybų perima visas sritis. Ko gero Tavo aplinkoje rastum žmonių, kurie nuolat užsiėmę. Ir užsiėmę taip, kad net neturi laiko...pasisiot... Va čia tai levelis! Kurį praeityje patyriau savo oda...

Šiandien jau visai kitaip suprantu, kad dar viena svarbi mūsų gyvenimo tėkmės pusė - užtikrinti ne tik dvasinę tėkmę, bet ir palaikyti kūną nuolatinėje tėkmėje: užtikrinti kokybišką pamaitinimą, reguliarų šalinimą ir ... prakaitavimą. 

 

Tad kaip turėti daugiau tėkmės, net labai užimtiems žmonėms?


Kūno tėkmei užtikrinti prireiks subalansuotos kokybiškos mitybos, išgerti reikiamą vandens kiekį ir keleto fizinių pratimų, kuriuos atlikus sušyli iki prakaitavimo. Tai gali būti, tiesiog kažkas iš atminties kai mankštinotės arba interneto. Pirtis taip pat labai tinka, bet ko gero ne kasdien lengva į ją patekti. 


Vidinei tėkmei pasitarnautų darnos su gamta nuotaikos pajautimas. Kiekvienas metų laikas turi savą įtaką mūsų nuotaikai, hormonams, medžiagų apykaitai, budrumo ir miego ciklams. Kiekvienu metų laiku man padeda susiderinimas su tuo, kur esu gamtoje ir susiliejimas su dabartinio metų laiko tėkme. Užuot pietavusi prie kompiuterio, pasirenku pietauti priklausomai nuo turimo laiko ir galimybių. Kai dirbu namuose, pietauju balkone ar ant palangės su vaizdu į siūruojančius beržus ar plaukiančius debesis. Jei esu komandiruotėje, kartais pavyksta aptikti nuostabias vietas arčiau gamtos, bet kas kartą 5 min. išsiauti ir ramiai pastovėti ant žolės, pakeliui į automobilį, visada galima surasti, jei pietavai terasoje ant betono trinkelių. 

Jei dirbate dangoraižyje ir esate taip užimti, kad net į wc nueiti nėra kada, ką jau kalbėti apie žolės 5 minučių pastovėjimui paieškas, kviečiu išbandyti 5 kvėpavimų praktiką. Pradėk iškart kai tik perskaitysi. Užims keletą akimirkų, o po dienos, kitos, vidinės ramybės jausmas duos žinot apie save.

Taigi kaip tą darom? Perskaitai ir atsisėdi ar atsistoji patogiai, sąmoningai lėtai įkvepi giliai iki pat pilvo apačios. Įkvėpus akimirkai užlaikai, kai pajausi norą iškvėpti, taip ir padaryk: pratisai ir giliai. Ir vėl kartojame - lėtai ir giliai įkvepiame, sulaikome, iškvepiame. Ir taip 5 kartus. Gali būti, kad sąmonė priešinsis tempo pakeitimui, nes streso energija taip lengvai nenorės paleisti. Bet jei jums tos beprotybės gana, visą likusią dieną užsistatyk laikmatį 30-45 min. darbo fazėmis ir nuskambėjus signalui: TIK  5 KVĖPAVIMAI!

Po jų pasiklausk savęs: kaip jaučiuosi? Įsivardink. Nustatyk laikmatį ir vėl dirbame, suskambus- kvėpuojame 5 sąmoningus gilius kvėpavimus. 

Man ši praktika padeda maksimaliai sutelkti dėmesį ir protą tuo laiku, kai vieni projetai tiksi į termino pabaigą, bet lygiagrečiai ateina nauji, o dar tuo pačiu nutinka gyvenimas. Leidžia visą dieną nepamesti esybės, ir tai kas galėjo būti beprotybės ir chaoso išpuoliu, virsta tiesiog intensyvia diena tėkmėje. 

Turbūt ne kartą girdėja: esu tai, ką mintiju, tad ši 5 kvėpavimų praktika  leidžia perimti ne tik minčių greičio valdymą ir laiko tėkmės pojūtį, bet būdama tokia paprasta, sukuria dar daugiau paprastumo dienoje. 

 

Turiu dar vieną, savaitinį, reguliarų tėkmės ritualą. Jau 3 metai, penktadieniais su bendramintėmis pasitinku saulę. Kas prieš 3 metus atrodė kaip beprotybė, ypač artimiausiai aplinkai: keltis 1 h iki saulės patekėjimo, pasiruošti pusryčius ir vykti 30 km į mišką ant kalno, o po saulėtekio atlaikyti darbo dieną, šiandien yra geriausias išsvajotas sprendimas, kuris leido labai aiškiai suvoti tiek gamtos ir metų laikų tėkmę, tiek išjausti savo esybę.  Jau greit metai, kai saulėtekiuose skamba viena įstabi mantra, atliekama 3-9 balsais (priklauso nuo atsikėlusių bei viešnių skaičiaus): akmuo guli, vanduo teka, būk kaip akmuo, tekėk kaip vanduo, tekėdama būk, būdama tekėk, tėkmė amžina atpažįsta save.... Ši mantra skamba ir laiko valdymo seminaruose bei moterų renginiuose, o išmokusios praktikuoja šią murmelę savo kasdienybėje ir liudija pokyčius.

 

Kad ir kokie užsiėmę bebūtume, kai pavyksta atlaisvinti keletą minučių - valandų dienoje ar savaitėje atokvėpiui - visada gauname grąžą efektyvumu.

 

Žinau ir esu išbandžiusi begales ritualų, kuriuos pagal norą ir poreikį rotuoju. Šie ritualai man leidžia DIRBTI GREITAI ir GYVENTI LĖTAI. Gal teisingiau sakyčiau gyventi savo tempu. Nes kas yra greitai ar lėtai man, nebūtinai taip bus Tau. 

 

Kiekvienas mūsų, turime savitą laiko pojūtį ir tą mes puikiai išsitestuojame praktiškai, laiko seminaruose. Bet būdami socialinės būtybės, kad asmeninių ar profesinių santykių negriautų mūsų skirtingas laiko suvokimas, žinojimas kaip jį organizuoti ir valdyti - prisideda prie harmoningesnio gyvenimo ir buvimo tėkmėje pojūčio.

Jei ir tu norėtum atrasti savo buvimo tempą, sužinoti daugiau apie laiko organizavimą ir valdymą bei išsigryninti savąjį, kviečiu į Planavimo Buduarą bei MasterMind grupę

 

Registruokis 20 min. konsultacijai ir sužinok ar šie įrankiai prisidėtų prie Tavo buvimo tėkmėje, buvimo efektyviausia Tavo versija. Parašyk man: info@TurtingaMoteris.lt laišką  "Dėl 20 min. nemokamos konsultacijos" - susiderinsime♥ 

 

 


...atgal