Krepšelis 0.00 Eur

7 priežastys, kodėl verta baigti skųstis ir dejuoti

7 priežastys, kodėl verta baigti skųstis ir dejuoti

Bambeklių, niurzgalių nemėgsta niekas. Nuolat niurzgantys ir dejuojantys žmonės gadina nuotaiką ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Visgi reikėtų susimąstyti, ar patys nesate tokie. Vargu ar pavyks prisiminti bent dieną, kai iš lūpų neišsprūdo nei vienas skundas...Tad metas keistis!

Tai nelinksma!

Kai tenka išgyventi ką nors nemalonaus, kaip iš gausybės rago pasipila skundai ir dejonės. Dauguma bamba netgi dėl smulkmenų: blogo oro, šnairiai pasižiūrėjusio kaimyno, vėluojančio autobuso, kamščių keliuose ar nulūžusio nago. Ar verta iš vienos malkos visą vežimą skaldyti? Juk bambantis žmogus skleidžią blogą energiją, kuri vargina tiek jį patį, tiek ir aplinkinius. Tad būti niurzgaliumi visiškai nelinksma!

Atitraukia dėmesį nuo reikšmingų dalykų

Pernelyg akcentuojant smulkias nesėkmes, dažnai nepastebima esminių dalykų. Prairusios pėdkelnės nustelbia nuoširdžią mylimojo šypseną, staiga prapliupęs lietus sugadina smagią išvyką į gamtą, iš rankų išsprūdusios ir ant gatvės nukritusios knygos neleidžia nuoširdžiai padėkoti pagalbą suteikusiam praeiviui. Kiekvienas, netgi ir nemaloniausias įvykis, turi ir šviesiąją medalio pusę. Tačiau nuolat skundžiantis sunku ją pamatyti.

Švaisto laiką

Nuolatinis bambėjimas – tai laiko švaistymas. Darbe gavę sunkią užduotį iš karto pradedate bambėti? Per tą laiką, kol liejote įtūžį – būtumėte nemažai nuveikę. Juk problemų nesumažės, o koncentruojantis į neigiamus dalykus, jų kaip taisyklė tik daugėja, ir taip krenta jūsų darbo našumas, mažėja budrumas ir dingsta kūrybingumas.

Mažina draugų ratą

Vargu ar pavyktų rasti bent vieną žmogų, kuriam būtų malonu leisti laiką su bambekliu. Nuolatinis niurzgėjimas, nepasitenkinimas ir nemokėjimas džiaugtis gyvenimu gali sukurti ne tik blogą įvaizdį, bet ir atbaidyti geriausius draugus.

Kenkia sveikatai

Bambėjimas vargina, kelia įtampą, stresą, o visa tai kenkia sveikatai. Gali susilpnėti imunitetas, padidėti kraujospūdis arba sutrikti širdies veikla. Pasak JAV mokslininkų, ramūs, pozityvūs žmonės vidutiniškai gyvena trejais metais ilgiau negu tie, kurie skundžiasi ir yra viskuo nepatenkinti.

Švaisto energiją

Neigiamos emocijos, atima daug energijos. Įrodyta, kad pesimistiškai mąstantys žmonės daug greičiau pavargsta, yra viskam pasyvesni. Tad kam energijos resursus švaistyti pykčiui, jeigu ją galima panaudoti kur kas malonesniems dalykams?

Tai užkrečiama

Emocijos sklinda kaip virusas. Turbūt ne sykį pastebėjote, kad iki ašarų besijuokiantis žmogus gera nuotaika geba užkrėsti ir aplinkinius. Taip vyksta ir su negatyviomis emocijomis. Pradėjus skūstis vienam, staiga savo problemas prisimena ir kiti.

Įdomybės

Įrodyta, kad klausantis aplinkinių skundų, smegenų veikla sulėtėja.
Pusvalandį praleidus negatyvioje aplinkoje, ima žūti smegenų srities, atsakingos už gebėjimą spręsti problemas, ląstelės.
Pasak mokslininkų dabartiniai žmonės skundžiasi daug daugiau ir kur kas dažniau.
Nors artimiesiems skundžiamasi nuolat, tačiau kai pagrįstai kyla reikalas apginti savo teises, pvz:. Kokiai nors kompanijai pardavus nekokybišką prekę arba suteikus prastą paslaugą, skundą pateikia vos penki procentai klientų. Likusieji tiesiog nemano, kad tai ką nors pakeis.
Apklausos rodo, kad žmonės dažniausiai skundžiasi dėl prasto oro, šeimos narių elgesio, darbo, transporto spūsčių ir pinigų.

...atgal