Krepšelis 0.00 Eur

Kaip suvaldyti nerimą?

Kaip suvaldyti nerimą?

Nerimastingos mintys plinta tarsi epidemija. Viena mintis veja kitą ir nepastebimai esi įtraukiamas į jų sūkurį. Kaip pastatyti „užtvanką“ ir nesileisti nešamiems nerimo?


1 Spręskite problemą.

Nerimavimas nepadeda įveikti iškilusių kliūčių, o jas tik dar labiau išpučia. Todėl, kai pradedate nerimauti, pabandykite suimti save į rankas ir pagalvoti, ką privalote padaryti dabar, kad įveiktumėte sunkumus. Šie septyni žingsniai padės jums surasti problemos sprendimą.
1. Problemos identifikavimas: Kas man kelia rūpestį?
2. Tikslo nustatymas: Ką noriu pasiekti ar pakeisti?
3. Konkrečių žingsnių nustatymas: Ką galiu padaryti?
4. Padariniai: Kas gali nutikti?
5. Sprendimas: Kaip turėčiau tai padaryti?
6. Vykdymas: Daryk tai.
7. Įvertinimas: Ar tai padėjo?

2 Nešvaistykite laiko klausimams “Kas bus, jeigu...”

Niekada negalime žinoti, kas nutiks, todėl dėlioti ateities scenarijus beprasmiška. Be to, mūsų sukurti scenarijai dažniausiai būna neigiami ir mažai tikėtini. Atminkite, kas visada egzistuoja 50% galimybė, kad jums pasiseks, tad kodėl galvojate tik apie neigiamus dalykus? Blogiausia, kad nerimaudami dėl nesėkmių nesiimate jokių priemonių, kad joms užkirsti kelią. Pakeiskite mintis „O kas, jeigu..?“ į „Kaip aš galiu..?“ Iš pasyvios būsenos pereikite į aktyvią – ką galite padaryti, kad nerimas dingtų? Kokios jo priežastys? Atsakymai į šiuos klausimus padės rasti praktinių problemos sprendimų.

3 Išmokite priimti netikrumo jausmą.

Nerimą dažnai kursto nežinomybės baimė – „O kas bus..?“ Vis dėl to niekada negalime būti tikri, kas nutiks rytoj, todėl šį neapibrėžtumą turime priimti kaip natūralią, neatsiejamą gyvenimo dalį. Pagalvokite, kokio gyvenimo norite, ir savo rytojų nukreipkite šia linkme, bet nesistenkite kontroliuoti visų būsimos dienos įvykių. Mes turime viziją, kaip turi pasisukti įvykiai. Tačiau labai retai nutinka būtent taip, kaip mes įsivaizduojame. Neišsikelkite pernelyg aukštų siekių, nes būsite pasmerktas nesėkmei. Kur kas efektyviau sutelkti dėmesį į dabartį, į tai ką galite padaryti šiandien, kad priartėtumėte prie savo tikslo.

4 Neužgniaužkite nerimo

Nesistenkite kovoti ar kontroliuoti nerimastingų minčių. Daug naudingiau jas pastebėti nei išstumti. Jeigu kelias dienas ar savaites esate prastos nuotaikos, pabandykite rašyti dienoraštį, tai padės jums išanalizuoti savo jausmus. Kai į galvą ima plūsti nerimastingos mintys, jas užrašykite. Ar jos racionalios, neišpūstos? Jei manote, kad nerimas pagrįstas, identifikuokite jo šaltinį ir galimus sprendimo būdus. Užrašyti emociniai išgyvenimai praranda savo intensyvumą.

5 Būkite čia ir dabar

Mes praleidžiame per daug laiko nerimaudami dėl dalykų, kurie net neįvyksta. Svarbu suvokti, kad mūsų dabartis lemia ateitį. Sutelkite visą dėmesį į tai, ką veikiate dabarties akimirką – žiūrite televizijos kanalą, skaitote knygą ar bendraujate su savo draugais telefonu. Tai padės įveikti nerimastingas mintis, nes jos dažniausiai ir būna susijusios su ateitimi.

6 Perimkite vadovavimą.

Nesileiskite bet kur ir bet kada valdomas nerimastingų minčių. Kaip tyčia, jos turi blogą įprotį pasirodyti netinkamiausiu momentu. Kad neigiamos mintys nesugadintų dienos, skirkite joms „pasimatymą“ iš anksto – numatykite laiką, kada nieko neblaškomas galėsite prisėsti ir paanalizuoti nerimo šaltinius. Užvaldžius nerimastingoms mintims,, jas tiesiog atidėkite iki joms skirto laiko („apie tai pagalvosiu vakare, 19 val.“). Tokia taktika naudinga dėl kelių priežasčių. Jūs suprasite, kad nerimavimą galima atidėti, o tai rodo, kad ne jis, o jūs jį kontroliuojate. Be to, tai parodys, kad nėra jokios būtinybės gauti atsakymą iš karto, kad jis gali palaukti.

...atgal